Upravit stránku

TOSHIBA je v nabídce tepelných čerpadel skutečnou jedničkou na trhu. Čerpadla této značky vám zaručují nejvyšší účinnost za cenu nízkých investičních nákladů. Tepelná čerpadla můžete instalovat v samostatně stojících i řadových rodinných domech, nebo také v bytech. A navíc je můžete bez problému kombinovat s dalšími zdroji tepla – například plynem nebo solárními panely. Tím ale výčet výhod nekončí. Je toho ještě víc a na následujících řádcích si můžete všechno přečíst.

Víte, jak fungují jednotlivé typy čerpadel?

Výhody tepelného čerpadla

Čerpadlo vzduch-voda

Tento typ čerpadla odebírá teplo z okolního vzduchu a předává jej do vnitřní jednotky čili hydro boxu. K ní jsou pak napojeny všechny potřebné části systému – zásobník pro ohřívání užitkové vody, radiátory, podlahové topení, nebo i systém pro chlazení v domě.

Čerpadlo vzduch-vzduch

Systém vzduch-vzduch je dnes již běžnou součástí moderních klimatizací TOSHIBA. Zdrojem tepla je u těchto čerpadel venkovní vzduch, který proudí přes filtraci do vnitřní jednotky a do místnosti. Filtr dokáže pročistit vzduch od prachu, nečistot i bakterií.

Princip tepelného čerpadla

Výhody a nevýhody tepelných čerpadel

V naší nabídce najdete dva typy čerpadel. A to čerpadla vzduch-voda a vzduch-vzduch. Víte, jaké jsou jejich pro a proti? Začneme nevýhodami, protože těch je tak málo, že je budeme mít hned za sebou. Vlastně je to jen jedna nevýhoda – cena. Tepelné čerpadlo je bezesporu dražší záležitostí, když byste ale měli budovat jakýkoliv otopný systém úplně od nuly, pak by to už takový cenový rozdíl nebyl. A kdyby tam přece nějaký byl, tak se vám brzy vrátí z ročních úspor na topení. A teď přejděme plynule k výhodám:

tepelný zdroj (vzduch) je k dispozici vždy a všude, zdarma a bez omezení

jste prakticky nezávislí na cenách energií

+ vynikající účinnost a maximálně úsporný provoz

zahrnuje filtrační systém pro čištění vzduchu od prachu, pylů apod.

v létě dokáže ochlazovat a v zimě topit

možnost napojení na solární a fotovoltaickou technologii


Když navíc vyberete ty nejlepší čerpadla na trhu – značky TOSHIBA, pak vás potěší i snadné a spolehlivé ovládání, tichý provoz venkovních jednotek a bezproblémový chod. To už se vyplatí, ne?
Naše společnost AIR - Matyáš, s.r.o. je autorizovaným zástupcem firmy Toshiba pro klimatizační zařízení a tepelná čerpadla. Od roku 1992 jsme realizovali již stovky zakázek a našimi zákazníky jsou klienti z podnikatelské sféry i soukromníci se svými domácnostmi. Vhodné tepelné čerpadlo pomůžeme vybrat i vám.

Chcete pomoci s výběrem tepelného čerpadla? Napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti