Upravit stránku

Ačkoli je otužování těla trendem dnešní doby, v chladném období přeci jen raději oceníte příjemné teplo mezi stěnami vašeho domova. Tepelná čerpadla ESTIA vzduch-voda vám onen tepelný komfort dopřejí. Velkým benefitem čerpadel je maximálně úsporný provoz, ale to z daleka není vše.

Moderní topná čerpadla účinně pracují s energií obnovitelných zdrojů. Z toho důvodu jsou lepší než běžné systémy vytápění. Navíc díky nim nejste závislými na fosilních palivech, jako je uhlí, plyn nebo olej. Také životní prostředí si oddychne, jelikož ho nezatěžují žádnými emisemi a ani hlukem.

Fungování čerpadla TOSHIBA vzduch-voda

tepelné čerpadla do interiéru

Čerpadla ESTIA vzduch-voda přináší ideální kombinaci příjemného s užitečným. A to konkrétně spojením maximální účinnosti za cenu nízkých investičních a provozních nákladů

Celý proces fungování čerpadla probíhá na základě odebírání tepla z okolního vzduchu a následného předávání do vnitřní jednotky (hydro-boxu). Na vnitřní jednotku čerpadla jsou napojeny části systému jako:

•    zásobník užitkové vody
•    radiátory
•    podlahové topení
•    systém pro chlazení v domě (fain-coil)

S pořízením čerpadla zároveň získáte možnost napojení na solární a fotovoltaickou technologii. Benefitem je také velmi snadná instalace a ovládání.

Ke spolehlivému a bezproblémovému chodu čerpadla můžete také využít další příslušenství. Například ovladač vám umožní časové nastavení provozu nebo signalizuje poruchy.

Kdo šetří má za tři

A to platí i v případě čerpadla vzduch-voda, jelikož se pojí s nízkými náklady na vytápění, ohřevem užitkové vody a také ochlazováním. Zároveň můžete tepelné čerpadlo kombinovat s dalšími zdroji tepla, například se solárními panely nebo plynem.

Jako další moderní topný systém vám skvěle poslouží vnitřní jednotka ESTIA, která je vybavena regulací a sama řídí provoz celého systému. Tento hydrobox umožňuje řízení dvou teplotních zón, kdy je možné tento systém využít současně s podlahovým topením. 

Zapomenout nesmíme ani na zásobník TUV, ve kterém dochází k nepřímému ohřevu teplé užitkové vody.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti