Upravit stránku

Princip tepelných čerpadel vzduch-voda

Tepelná čerpadla vzduch-voda patří mezi velmi oblíbené. A to nejenom díky svému principu a fungování, během kterého získávají energii z okolního vzduchu. Tuto získanou energii z okolí velmi efektivně přetransformují v teplo pro vytápění nebo ohřev vody. Systém prakticky odebírá pouze takové množství energie, jež spotřebuje k získání tepla a svému provozu.

Energii ze vzduchu získává venkovní jednotka. Nabytá energie pak putuje prostřednictvím chladicího okruhu do jednotky umístěné uvnitř – hydroboxu. Tyto jednotky jsou opravdu velmi chytré. Tím, že jsou vybavené regulací, jsou schopné řídit kompletní fungování systému. Se zachováním vysoké účinnosti předávají získané teplo z chladiva prostřednictvím deskového výměníku do vody topného systému. A teplo je na světě!

Klimatizace

Proč vybrat tepelná čerpadla a zařízení ESTIA?

Ovládání klimatizace
  • Variabilní zařízení ESTIA vám pomůže během různých typů realizací. Ať už budete potřebovat ohřev vody, vytápění, či nový zdroj tepla až pro dva topné okruhy. A při splnění všech technologických požadavků se velmi dobře postará i o chlazení.
  • Čeká vás jednorázová investice, díky které se však budete moci těšit z nízkých nákladů a tudíž i z její rychlé návratnosti.
  • Budete získávat teplo z obnovitelného zdroje a s ekologickým přesahem. Ten zvýšíte výběrem moderního ekologického chladiva R32 působící na velmi dobrou bilanci CO2 v ovzduší.
  • Získáte velmi kvalitní a účinné zařízení, které odolá i mrazivým teplotám. A i za těchto podmínek vám bude poskytovat teplotní komfort a teplou vodu.
  • Zařízení se stane součástí vašeho prostoru díky snadné a jednoduché instalaci velmi rychle. Současně není příliš náročné na prostor a není potřeba žádné skladovací místo pro palivo. Váš prostor bude maximálně a efektivně využitý.
  • Moderní topný systém je vhodnou volbou do novostaveb i zrekonstruovaných domů. A lze ho zkombinovat i se stávající topnými systémy a zdroji tepla.
  • Získáte funkční zařízení, kterému téměř nemusíte věnovat pozornost. Vyniká plně automatickým, inteligentním a mimořádně tichým provozem. I když bude fungovat naplno, nebude vás nic rušit. Ani nejbližší sousedy.
  • Ovládat ho můžete pohodlně odkudkoliv a kdykoliv. A to prostřednictvím wifi a příslušné aplikace ve vašem telefonu
komfort toshiba estia

Jaká zařízení se mohou stát součástí vašeho domova?

TOSHIBA ESTIA Standard a HI-Power

Moderní výkonné zařízení je tvořeno venkovní jednotkou, vnitřní jednotkou neboli hydroboxem, zásobníkem TUV a ovládacím panelem nacházejícím se přímo na vnitřní jednotce.

TOSHIBA ESTIA MONO TUV

Toto plně funkční zařízení praktických rozměrů se postará o ohřev užitkové vody i její vhodné uložení. Navíc s ním efektivně vytopíte i menší místnosti.

ESTIA MONOBLOC

Kompaktní moderní jednotka pro výrobu jak teplé, tak studené vody. Takové, které můžete navíc velmi komfortně ovládat pomocí ovladače nebo protokolu Modbus.

ESTIA32

Tato nová generace kompaktní účinné jednotky vás zaujme svým designem, vlastnostmi, ale především moderním pokrokovým ekologickým chladivem R32.

Chcete se dozvědět víc o tepelných čerpadlech? Napište nám dnes!

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti