Upravit stránku

V parných letních dnech poskytuje klimatizace značnou úlevu od horka. Ať už se jedná o klimatizaci v bytě, v kanceláři, či v průmyslových prostorech, důležitou roli hraje správná instalace a zacházení se zařízením. Je ale potřeba klimatizovat rozumně, abychom si nepřivodili zbytečné zdravotní komplikace.

Kdy jsme vystaveni největšímu riziku prochladnutí v důsledku působení klimatizace? Především, pokud na sebe zpříma necháme klimatizaci foukat celý den. Proto je velmi důležité najít pro ni vhodné umístění tak, aby nikdo v místnosti nebyl jejímu působení vystaven přímo. Dále je důležité správné nastavení výkonu klimatizace dle určitých zásad. Odborníci doporučují rozdíl maximálně pěti stupňů mezi teplotou v místnosti a venku. Největším šokem pro organismus je přechod ze silně klimatizovaného prostoru ven, do velkého vedra.

  • Správná teplota – jako maximální rozdíl mezi venkovní teplotou a teplotou uvnitř se doporučuje 5-7 °C. Pět stupňů je rozdíl doporučovaný lékaři. Pokud však máte raději větší zimu, ani sedm by vám nemělo ublížit.
  • Umístění klimatizace – vhodné umístění klimatizace v místnosti je jedním z nejdůležitějších aspektů, nad kterými bychom se při instalaci měli zamyslet. Nikdo by neměl být vystaven přímému, silnému a celodennímu působení klimatizace.
  • Větrání – je potřeba občasné větrání pro udržení správného klimatu a vlhkosti vzduchu. Větrání zaručuje přívod čerstvého venkovního vzduchu do místnosti.
  • Údržba – kromě toho, že si budeme užívat skvělých výhod klimatizování, je důležité myslet také na údržbu, která klimatizaci zaručí dlouhou životnost. Firma AIR - Matyáš, s.r.o. nabízí kvalitní záruční i pozáruční servis.
  • Rozumné užívání  při správném užívání klimatizace poskytuje maximální komfort. Když budeme dodržovat zásady, předejdeme nastydnutí a dalším zdravotním komplikacím.

Nevíte si rady se správným nastavením a používáním klimatizace? Vyškolení pracovníci firmy AIR - Matyáš, s.r.o. vás rádi naučí, jak zařízení užívat tak, abyste se mohli těšit pouze z jeho předností.

Při klimatizování je lehké se nastydnout. Vyvarujte se toho!

Klimatizace, která umí nejen chladit

V naší nabídce najdete spolehlivé a inteligentní Klimatizace TOSHIBA, které vynikají především svou všestranností. Nejen, že v létě skvěle ochladí. Své využití najdou dokonce i v zimních měsících, jelikož si také hravě poradí s vytápěním.

Udržují čistý a dezinfikovaný vzduch, neutralizují bakterie, viry, alergeny a absorbují zápach. Firma AIR - Matyáš, s.r.o. je dodavatelem těchto špičkových klimatizačních jednotek TOSHIBA již od roku 1992. Můžete se tedy spolehnout na rychlé a profesionální jednání.

Poradíme vám, jak užívat klimatizaci a doporučíme vám tu nejlepší, napište nám

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti