Upravit stránku

Přestože klimatizace nejsou nic nového pod sluncem, a přestože vývoj této technologie značně pokročil, se lidé stále obávají vlivu klimatizací na své zdraví. Jsou to oprávněné obavy? Způsobují klimatizace nemoci? Přispívají k rozvoji alergií? Jsou hlučné? Na tyto a další otázky vám odpoví odborníci z týmu společnosti AIR - Matyáš, s.r.o.

1. Jaký vliv má klimatizace na naše zdraví?

„Jednoznačně pozitivní! Důležité je ale zvolit skutečně kvalitní klimatizace. Ty v sobě mají zabudovaný špičkový filtrační systém, který dokáže odstranit z místnosti škodlivé látky, bakterie, prach, hrubé nečistoty, pyl a další alergeny. A samozřejmě i základní funkce klimatizace - ochladit nebo vytopit místnost má na nás pozitivní vliv. Zlepšuje klimatickou pohodu, a díky tomu se nám v kancelářích lépe pracuje a jsme efektivnější."

2. Způsobují klimatizace nemoci?

„Jedním předpokladem je výběr kvalitní klimatizace, tím druhým, který ovlivňuje pozitivní vliv na naše zdraví, je její nastavení. Pokud používáme klimatizaci správně, pak nikdy nemůže dojít k nachlazení. To znamená, že například v létě nesmíme přepálit ochlazování a nastavit si příliš velký rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou."

Jak správně nastavit klimatizaci

  • Klimatizaci nechte zapnutou po celý den. Nárazové ochlazování a opětovné vypínání klimatizace při pocitu tepla vám peníze neušetří. Způsobíte pouze výkyvy teplot, které citliví jedinci špatně snáší.
  • Proud chladného vzduchu nesmí směřovat přímo na osoby. Měl by jít do volného prostoru v místnosti.
  • Otáčky ventilátoru nastavte na minimum.
  • Rozdíl vnitřní a venkovní teploty nesmí být větší než 5 stupňů (porovnávejte aktuální venkovní teplotu ve stínu).
  • Přestože je vám v interiéru dobře, čas od času i klasicky vyvětrejte.

3. Jsou klimatizace vhodné pro alergiky a astmatiky?

„Jednoznačně ano. Pokud zvolíte kvalitní klimatizaci, můžete se těšit jak z filtračního systému, tak ze samočisticí funkce, která zabraňuje usazování prachu, vzniku bakterií nebo tvorbě plísní. Díky tomu se lidé s alergiemi nebo astmatem nemají čeho obávat. Vzduch bude dokonale čistý."

4. Jsou klimatizační zařízení hlučná?

„U dnešních moderních klimatizací je i hlučnost minulostí. Naše klimatizace TOSHIBA jsou navíc vybaveny speciální funkcí Quiet, která sníží už tak tichý chod ventilátoru na takřka neslyšitelný. A kvalitní klimatizace vás nebudou obtěžovat ani žádnými vibracemi, které se objevovaly u některých starších venkovních jednotek."

5. Snižují klimatizace vlhkost vzduchu?

„Klimatizace skutečně při chlazení odvádí vlhkost. Na druhou stranu vzduch ochlazujeme pouze v létě a tehdy je relativní vlhkosti i tak dost vysoká, takže v klimatizované místnosti se bude vlhkost udržovat okolo hodnoty 50-60 %, což je optimální. Důležité je ale občasné větrání."

Máte další obavy z klimatizací? Napište nám a my vám nejen vše vysvětlíme, ale také poradíme, jaká klimatizace bude pro vás nejvhodnější

  • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti